Flat design modern vector illustration concept of website analytics and computing data analysis using modern electronic and mobile devices. Isolated on grey background

اهداف وب سایت

تبیین اهداف کلیدی و هدفمند از یک سایت کمک به تعیین  کارکردها و محتوای سایت میکند.  محتوا از طریق فرم ها به اجرا در می آید و نهایتا فرمها، سازماندهی وب سایت ر انجام میدهند. همچنین موضوعاتی از این مسئله را بررسی میکنیم که چگونه یک فعل و انفعال بایستی در سایت ایجاد شود تا تجربه ی بازدیدکننده ها را ارتقا دهد.

بنابراین، هدف یک وب سایت چیست؟ ابتدا، کمک به مشتریان یا دیگر ذینفعان است. برای مثال سوال می­کند که “چگونه میتواند وب سایت ما به فروشندگان کمک کند؟”

  • به آنها کمک کنید تا هر چیزی که نیاز دارند، بخرند.
  • به آنها کمک کنید تا اطلاعات کسب کنند.
  • به آنها کمک کنید تا پول و زمان ذخیره کنید.
  • به آنها کمک کنید تا درباره ی سازمان صحبت کنید.
  • به آنها کمک کنید تا از تجربه­ی وب بهتری لذت ببرند.

پنج رکن آغاز شده با S، فروش، ارائه، صحبت، ذخیره سازی و صدا (Sell,Serve,Speak,Save,Sizzle)وجود دارد. که در فصل ۱ معرفی شده است. طراحی سایت می­تواند به دستیابی به این S5 کمک کند:

فروش (Sale) – افزایش فروش میتواند از طریق برقراری ارتباط بین گزارش ارزش آنلاین و تجارت الکترونیکی­، بدست بیاید.

ارائه یا بکارگیری (Serve) – میتوانیم ارزش افزوده ای از طریق طراحی یک فعل و انفعال ساده، ایجاد کنیم که به مشترشان کمک میکند تا اطلاعات به روز و مرتبطی را بدست بیاورد.

صحبت (Speak) – میتوانیم از سایت استفاده کنیم تا با مشتریان ، به همراه ارائه ی یک مفهوم متناسب و طراحی تسهیلات تعاملی صحبت کنیم تا دیالوگ یا مکالمه ای در زمان تماس با مشتری، ارائه کنیم.

ذخیره سازی (Save) – هزینه ها از طریق ارائه ی مفهوم و سرویسهای آنلاین ذخیره میشوند که ممکن است به دقت از طریق تراکنش های فروش و خدمات رو در رو یا پریینت و پست بدست بیاید.

جذب (Sizzle ) – طراحی یک سایت برتر ، که به ایجاد علامت تجاری کمک میکند و ارزشهای این علامت را از طریق نوع محتوا و فعل و انفعالات تقویت میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *